top of page

EMOCIJAS

     mocijas kontrolē uzskatus par sevi, par pašvērtību, rīcību. Emocijas ir virzošais spēks, kas meklējams ikvienas darbības pamatā. Iespējams, zināt, ko tieši vajadzētu darīt, taču nedarāt to, jo emocijas jūs novirzījušas no pareizā ceļa. Tādas emocijas kā dusmas, bailes, vilšanās, vainas izjūta, kauns, kas samaitā labākos nolūkus, ietekmē mūs arī  bioloģiskā līmenī.

         Svarīgi saprast sevi, sasniegt apzinātības brīdi, kad kļūstam godīgi pret sevi un pēkšņi ieraugām visu skaidrāk. Šai apziņai piemīt milzīgs spēks. Jo tiklīdz pienāk apzinātība, smadzenes signālceļus ir iespējams pārveidot. Atvēliet laiku tam, lai atbildētu uz jautājumiem: Kas mani patiešām satrauc? Kas manā dzīvē pašlaik izraisa bailes, stresu?

Dzīves laikā neapzināti tiek uzsūkti ierobežojoši uzskati un to skaits tikai pieaug. Kā reaģēt uz uzskatu informatīvo saturu – cīnīties vai bēgt? Cīņas vai bēgšanas reakcijas gadījumā – pārņem vēlme atbrīvoties no nastas. Kad izjūtam šo cīņas reakciju, sajūtam sevī paniku, jo tā ir mūsu pēdējā cerība. Šādā brīdī ir svarīgi samazināt stresa līmeni, atbrīvoties no negatīvām emocijām un negatīviem uzskatiem. Apzinātība ir solis, lai uzsāktu labot attiecības ar sevi.

          Ja iekrītam panikas lamatās, tā ir zīme, ka jāatrod veids kā mīlēt un pieņemt sevi pašreizējā brīdī. Jāuzņemas atbildība pašam par sevi un savu uzvedības šablonu. Dienas laikā centieties ievērot, kuri notikumi, izteikumi izraisa emocionālu reakciju. Lai arī kāda būtu problēma, mūsu pārdzīvojumi ir tikai iekšējo domu ārējā izpausme. Pārdzīvojumi atspoguļo uzskatus. Jūsu uzskati ir jūsu pasaules melnraksts. Un, lai identificētu uzskatus, mums vispirms jāizpēta tas, kā esam uzlūkojuši pasauli un sevi.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

                                                                               

     

 

Esot klātesošam svarīgi izveidot veselīgas robežas, aplūkot kā enerģija var palīdzēt saglabāt šīs robežas. Mana labklājība ir kā piramīda, kuras pamatā atrodas emocijas un uzskati, virs tiem kustības un uzturs. Ja nepiestrādājam pie emocionālajiem aspektiem, cieš mūsu veselība kopumā. Vajag meklēt un atrast veselīgākus un patīkamākus veidus kā justies labi un iegūt pārliecību par sevi. Ja atlaižam rūpes, mēs izdegam, ja izdegam – cieš viss un visi mūsu dzīvē. Lai izbeigtu ciklu – jārada veselīgas robežas savai laimei. Laime ir izvēle. Esmu atbildīgs tikai par savu laimi.

Rūpes par sevi nekādā veidā neliecina par sevis lutināšanu, bet gan par pašsaglabāšanos. Ir laiks beigt izlikties, ka citi mūs dara laimīgus un pašam paveikt šo uzdevumu. Rūpēties par sevi – jāļauj sev atslābināt prātu un būt klātesošam ķermenī. Nedariet neko – dariet jebko, kas šķiet atslābinošs, pilnīgi bez jebkāda iemesla. Rakstiet pateicības, paplašiniet savu prieka burbuli. Pievērsiet uzmanību miegam. Vienmēr saskatiet ikdienišķajā brīnišķīgo, sajūsminieties par kaut ko – par jebko!

           Svarīgi apzināties ar kādiem uzskatiem dzīvojam. Jāiemācās mīlēt sevi. Kā uzskati dod iespēju dzīvot un baudīt dzīvi? Kurš iemācīja man šo uzskatu? Kāpēc es pieņēmu šo uzskatu? Tādējādi iespējams pakāpeniski vājināt emocionālo cietoksni. Tad esam brīvi un varam izvēlēties spēcinošāku uzskatu, kas mūs atbalsta. Tad veidojam tādu dzīvi, kādu vēlamies. Jāļauj sev izveidot jaunus uzskatus, kuri atbilst tam, kas esam patiesībā - Es esmu... Es esmu... Lai kļūtu par sevi, mums nākas šūpot laivu. Svarīgi ir cienīt savu neapmierināto vajadzību un izdarīt izvēli. Ir jādara tieši tas, no kā baidāties, bet patiesībā vēlaties darīt.Lielākā daļa tieksmju ir saistīta ar emocijām, tāpēc ir svarīgi atbildēt uz jautājumu – „ko es patiesībā vēlos?” Vizualizējiet to, ko ļoti vēlaties.

E

Jāuzņemas atbildība pašam par sevi

bottom of page